Relacja z webinaru - Podstawy NodeJS

20 lutego 2018 roku zorganizowaliśmy bezpłatny webinar z podstaw NodeJS, który poprowadził Łukasz Szewczak.Wydarzenie to było adresowane przede wszystkim do osób znających podstawy JavaScript, które chciałyby wykorzystać swoją wiedzę do budowania aplikacji back-endowych. Webinar miał również swoją wartość dla tych uczestników, którzy na co dzień piszą w Javie lub .Necie, a chciałyby także zmierzyć się z JS.

Kliknij w poniższe przyciski, aby obejrzeć wybrane części webinaru.

Pierwsza część to wprowadzenie do webinaru, jakiego dokonał prowadzący. Zostało powiedziane, czym jest Node, czym się charakteryzuje, jakie są korzyści używania Node’a oraz jakie są minusy - na co trzeba uważać. Zaprezentowana została tutaj architektura Node’a oraz sposób jego instalacji i korzystania z niego.

W następnych krokach zostało pokazane na kodzie, jak wykorzystać system modułów w Node.js’ie. Przedstawiony został NPM - menedżer pakietów dla Node’a oraz poruszono kwestię, jak radzić sobie z asynchronicznym programowaniem w Node.js’ie. Warto podkreśllić, że byłlo to problematycznym przedsięwzięciem, zwłaszcza dla osób, które wywodziły się z takich języków, jak Java czy .Net. Ostatecznie okazało się jednak, że nie jest to nic strasznego.

 

Prezentacja przedstawiona na webinarze:

Poniżej znajduje się całe nagranie webinaru.

Zapraszamy na 3 dniowe szkolenie: Podstawy tworzenia aplikacji w Node.js

Partnerzy wydarzenia:

WarsawJS
Krylan
Programmer Girl