Zakończyliśmy prace nad tworzeniem systemu HOMAS dla Polskiego Klubu Wyścigów Konnych!

Na grafice znajduje się logo Polskiego Klubu Wyścigów Konnych.
Na grafice znajduje się logo Polskiego Klubu Wyścigów Konnych.

Z radością informujemy, że dziś Polski Klub Wyścigów Konnych podpisał protokół odbiorczy, o którym pierwszy raz pisaliśmy Wam w tym artykule. Po intensywnych pracach nad tworzeniem go oraz wielu konsultacjach z naszym klientem oddaliśmy program do testów już 29 marca 2019 roku. Faza ta pomyślnie zakończyła się w czerwcu, a 19 sierpnia otrzymaliśmy protokół odbiorczy.

Głównym zadaniem naszego systemu było zintegrowanie działu finansowo-księgowego z działami Ksiąg Stadnych oraz Hodowlano-Wyścigowym. Umożliwiliśmy w ten sposób wymianę danych pomiędzy poszczególnymi podsystemami, z których składa się system "HOMAS". Kolejnym niezwykle ważnym elementem stworzonego oprogramowania jest możliwość składania wniosków oraz dokonywania płatności on-line. Dzięki temu składanie wniosków przez petentów stało się znacznie łatwiejsze oraz szybsze.

System jest już zupełnie gotowy do użycia produkcyjnego i oczekujemy wyłącznie na zakończenie wszelkich formalności, leżących po stronie PKWK (jest to na przykład podpisanie umów z operatorami zajmującymi się obsługiwaniem wartości on-line).

Do realizacji zadania postanowiliśmy wykorzystać między innymi systemy dedykowane, utworzone na specjalne zamówienie PKWK. W związku z tym wykorzystywaliśmy technologie spójne z istniejącymi już komponentami oprogramowania, były to zwłaszcza: Java / Java EE, Spring (w tym Spring Boot), Angular.js.