Wyszukiwarka aktywności sportowych - projekt dla Gdańskiego Ośrodka Sportu

Grafika przedstawiająca logo Gdańskiego Ośrodka Sportu
Grafika przedstawiająca logo Gdańskiego Ośrodka Sportu

Dziś, po podpisaniu umowy, rozpoczynamy współpracę z Gdańskim Ośrodkiem Sportu.

Dzięki pozyskaniu przez Zamawiającego środków finansowych z konkursu organizowanego przez Komisję Europejską, umożliwiono uruchomienie postępowania na opracowanie i dostawa wyszukiwarki aktywności sportowych wraz z wdrożeniem.

Na stronie Zamawiającego czytamy:

Gdański Ośrodek Sportu jest liderem projektu i wraz z partnerami z Serbii, Hiszpanii i Portugalii przez najbliższe półtora roku, począwszy od stycznia 2020, będzie pracował nad stworzeniem platformy, która będzie gromadzić informacje o wszelkich aktywnościach i zajęciach sportowych dostępnych dla mieszkańców na terenie Gdańska. Poza platformą, w ramach projektu odbywać się będą wizyty studyjne, które przybliżą partnerom, jak system zbierania informacji o ofercie sportowej i docierania z tą informacją do mieszkańców, funkcjonuje w innych miastach europejskich.

Naszym zadaniem będzie opracowanie i wdrożenie internetowej wyszukiwarki aktywności sportowych.

Cele i założenia projektu

 • Aplikacja internetowa, zwana także Wyszukiwarką, dostępna w formie serwisu internetowego, obsługiwana poprzez przeglądarkę internetową, prezentowana w formie wyszukiwarki aktywności sportowych ma na celu umożliwienie użytkownikom wyszukiwanie oraz prezentację wszystkich dostępnych aktywności sportowych, z jednej wspólnej bazy danych aktywności, dostępnych na terenie Gdańska organizowanych przez GOS - Administratora Głównego oraz Partnerów Współpracujących.
 • Wyszukiwarka w prosty sposób ma umożliwić użytkownikowi odnalezienie interesujących go zajęć sportowych dopasowanych do jego: profilu zainteresowań, wieku, lokalizacji - dzięki zagregowany danym, wyszukiwarka ta stanie się głównym miejscem w Internecie do pozyskiwania informacji o aktywnościach sportowych.
 • Serwis internetowy ma dawać możliwość rejestracji oraz zakładania kont przez użytkowników wraz z możliwością określeniem ich preferencji w ustawieniach konta oraz dostosowaniem wyników wyszukiwania, poprzez geo-lokalizację. Użytkownik ma mieć możliwość wyboru w ustawieniach konta jakie informacje związane z aktywnościami sportowymi go interesują (rodzaje aktywności sportowych np. bieganie, piłka nożna, pływanie) i te są mu prezentowane po zalogowaniu - co ma dać możliwość Administratorowi, tworzenia bazy danych użytkowników, oraz odpowiedniego jej profilowania. Wyszukiwarka ma również mieć możliwość wyszukiwania aktywności sportowych bez konieczności logowania.
 • Punktem wyjściowym w panelu zarządzającym (CMS) ma być język polski z możliwością wprowadzania w języku polskim. Dodatkowe pary to: angielski - serbski, angielski - portugalski, angielski - hiszpański.

Typy użytkowników korzystających z wyszukiwarki:

 • Administrator Główny - typ konta najwyższego poziomu, mający dostęp do wszystkich danych w serwisie internetowym oraz w panelu administracyjnym.
 • Partner Współpracujący, - to osoba lub instytucja, która zajmuje się organizacją zajęć sportowych.
 • Użytkownik serwisu - osoba korzystająca z usług oferowanych przez serwis internetowy.

Przed rozpoczęciem tworzenia serwisu szczegółowo omówimy zakres działań z zamawiającym oraz dokonamy analizy przedwdrożeniowej. Następnie sporządzony zostanie projekt UX/UI, po czym przystąpimy do samego tworzenia wyszukiwarki. Po odbiorze serwisu będziemy świadczyć jeszcze 5 lat opieki gwarancyjnej, podczas której zadbamy o to, by oprogramowanie było wolne od wad i przyjazne użytkownikowi.

Zespół projektowy; technologie

Projekt realizować będą:

 • Project Manager,
 • Programiści Frontend i Backend,
 • UX/UI Designer.

Technologie użyte w projekcie:

 • Java, Spring, PostgreSQL, Vue.js

Potrzebujesz serwisu internetowego skrojonego
pod Twoje potrzeby?

Skontaktuj się z nami poprzez formularz kontaktowy, a opowiemy Ci o szczegółach!

Zapraszamy do kontaktu