Tworzenie aplikacji internetowych

Od początku naszej działalności wykonujemy niemal wyłącznie systemy internetowe / intranetowe tak więc zrealizowaliśmy już kilkadziesiąt zaawansowanych projektów z wykorzystaniem technologii XHTML, AJAX, Java / JEE, Ruby on Rails lub PHP. Były to zarówno systemy dla małych firm jak też dla dużych polskich i międzynarodowych koncernów. Nasz zespół certyfikowanych projektantów i programistów potrafi wykonać najbardziej zaawansowane projekty.

Przykładowe realizacje dostępne w sieci:

System Sitor CMS umożliwia szybkie budowanie zaawansowanych portali internetowych i intranetowych. Wykonujemy także zaawansowane aplikacje z dostępem poprzez przeglądarkę internetową realizujące indywidualne wymagania klientów.

Systemy i aplikacje internetowe

Systemy internetowe, czyli dowolne oprogramowanie, które może być dostępne przez internet lub wewnątrz sieci firmowej. Dzięki stosunkowo prostej architekturze i wyjątkowo małych nakładach na administrację, systemy oparte na przeglądarce internetowej już kilka lat temu stały się niezwykle popularne i powodzeniem zastępują oprogramowanie instalowane i uruchamiane na maszynie użytkownika.

Jakie są zastosowania systemów internetowych?

Poniżej przedstawiamy kilka zastosowań aplikacji internetowych, które przeciągu ostatnich lat stały się popularne.

 • Tygodnik Polityka - Polityka.pl

  Portale internetowe

  Aplikacje internetowe dla dużej ilości użytkowników. Kluczowym zagadnieniem portali internetowych jest sposób redagowania treści, a także możliwość definiowania wyglądu stron internetowych wchodzących w skład portalu. Zmiana treści, wyglądu i rozmieszczenia elementów nawigacyjnych jest realizowana przez CMS czyli Content Management System (system zarządzania treścią), niekiedy nazywanym także WCM (Web Content Management). W skład portalu może wchodzić wiele niezależnych modułów funkcjonalnych takich jak: ankieta, forum, czat, ranking, galeria, itp.

 • System Ewidencji Sprzętu

  Portale korporacyjne

  Systemy, które przechowują informacje związane z działalnością firmy i z założenia dostępne są tylko dla pracowników firmy. W wielu przypadkach dostęp do portali jest możliwy także poprzez internet za pośrednictwem połączenia szyfrowanego (nie ma to z reguły żadnego wpływu na architekturę systemu).

 • Sklep internetowy

  Systemy obsługi klientów

  Aplikacje dostępne poprzez internet, w której klienci mogą złożyć zamówienie na produkt lub usługę i dowiedzieć się o stanie realizacji.

 • System CMS

  Systemy CMS

  Systemy zarządzania treścią strony internetowej (CMS = Content Management System lub WCM = Web Content Management). Aplikacje, które umożliwiają np. redagowanie treści firmowej strony internetowej, bez konieczności znajomości języka HTML, z którego zbudowane są strony internetowe. Rozbudowane systemy CMS umożliwiają obsługę wielu użytkowników i różnych poziomów uprawnień. Systemy CMS często są integrowane z innymi systemami firmowymi.

  Mamy w swojej ofercie system Lavina CMS, w którym położyliśmy nacisk na szybkość aktualizacji stron i wygodę obsługi.

 • Systemy CRM

  Systemy zarządzania informacjami o klientach dostępne dla pracowników firmy w sieci firmowej lub poprzez internet za pośrednictwem połączenia szyfrowanego. Mogą to być zarówno proste aplikacje dla niedużych organizacji, do bardzo rozbudowanych z obsługą wielopoziomowych uprawnień dostępu do różnorodnych, w dużym stopniu poufnych, informacji związanych z bieżącą działalnością organizacji.

 • System LSI

  Systemy DMS

  Systemy zarządzania dokumentami (DMS = Document Management System), dzięki którym pracownicy organizacji mają dostęp do wspólnego zasobu dokumentów, wewnątrz firmy, a także poprzez internet, jeżeli administrator na to zezwoli. Tego typu system może być stanowić część innego systemu (np. CMS - wówczas część dokumentów może być dostępna publicznie dla wszystkich internautów poprzez firmową stronę internetową). System DMS może być także zupełnie oddzielną aplikacją. Poziom skomplikowania systemu zależy od wielkości organizacji i polityki uprawnień dostępu do informacji.

  Vavatech jest autorem systemu Lavina DMS, który posiada obsługę uprawnień użytkowników, wersjonowanie dokumentów i wiele innych funkcji.

 • Integracja systemów internetowych

  Funkcje systemów internetowych o podobnej architekturze można stosunkowo łatwo łączyć. Portal internetowy może być rozbudowany o system sprzedaży produktów lub usług firmy w ten sposób, że użytkownik nie będzie wiedział o istnieniu dwóch różnych systemów - będzie mógł nabyć produkt lub usługę nie wychodząc z portalu (np. bez ponownego logowania). Aby tego typu integracja była możliwa, systemy muszą posiadać spójny standard wymiany informacji pomiędzy sobą. W dzisiejszej praktyce stosuje się najczęściej standard XML, jako najbardziej uniwersalny.

Aplikacje internetowe - zalety

Jeżeli szukasz oprogramowania, które usprawni komunikację w organizacji i obniży koszty zarządzania, już na początku warto się zastanowić nad interfejsem użytkownika. Z wielu powodów warto wybrać systemy internetowe, czyli oprogramowanie, z którego użytkownik korzysta za pomocą przeglądarki internetowej. Poniżej wyjaśniamy kiedy warto zastosować tego typu systemy.

Oprogramowanie konwencjonalne (tzw. desktopowe), czyli instalowane u każdego użytkownika, który chciałby mieć dostęp do systemu zdecydowanie obecnie przegrywa z oprogramowaniem dostępnym przez internet (lub sieć wewnątrz firmową), bez konieczności instalowania na komputerze. Poniżej podajemy podstawowe fakty, które przemawiają za systemami internetowymi:

Uniwersalność rozwiązania

Od razu po zainstalowaniu na serwerze, webAplikacja może być dostępna na wszystkich komputerach, bez konieczności instalacji na komputerach poszczególnych użytkowników. Co więcej, takie oprogramowanie jest niezależne od systemu operacyjnego, a nawet platformy sprzętowej (czyli działa tak samo dobrze na komputerze PC z systemem Windows XP, czy Linux, jak i komputerem Macintosh z systemem operacyjnym OS X; dodatkowo jeżeli aplikacja jest odpowiednio skonstruowana, może być dostępna za pośrednictwem dowolnego urządzenia mobilnego). Oprogramowanie w naturalny sposób może być także udostępnione poprzez internet, a jego bezpieczeństwo przesyłu danych można skutecznie zapewnić dzięki zastosowaniu połączenia szyfrowanego.

Niskie koszty instalacji i konserwacji

Fakt, że instalacja wykonywana jest tylko na serwerze i nie wymaga konfiguracji każdej stacji roboczej jest ważny już przy dwóch komputerach, nie wspominając o organizacjach zatrudniających kilkadziesiąt lub kilkaset pracowników. Wszelkie aktualizacje również są wykonywane tylko na serwerze.

Proste zarządzanie

Wszelkie kopie bezpieczeństwa, zarządzanie uprawnieniami użytkowników może być wykonywane przez administratora za pomocą wygodnego panelu administracyjnego z poziomu dowolnego komputera mającego dostęp do sieci korporacyjnej lub poprzez internet za pomocą bezpiecznego połączenia szyfrowanego

Niskie wymagania sprzętowe

Dzięki scentralizowanej architekturze, wszelkie operacje wymagające przetwarzania dużej ilości danych wykonywane są jedynie na serwerze, to pozwala odciążyć stacje robocze, dzięki czemu możliwy jest dostęp poprzez komputery starsze technologicznie - jedynym wymaganiem jest obsługa przeglądarki internetowej;

Bezpieczeństwo

Awaria komputera użytkownika nie pociąga za sobą utraty danych, natomiast odpowiednia polityka archiwacji eliminuje możliwość utraty danych po stronie serwera;

Wady aplikacji internetowych?

Głównym argumentem zwolenników aplikacji klasycznych (desktopowych) jest szybkość działania interfejsu użytkownika, która przy wykorzystaniu przeglądarki może być niższa, jednak ten argument przestaje być prawdziwy, dzięki nowym technikom budowy interfejsu użytkownika, która część zadań odpowiedzialnych za komunikację przerzuca z serwera na komputer użytkownika. Taką technologią jest np. AJAX.

AJAX

Od 2005. roku nasza firma (jako jedna z pierwszych w Europie Środkowej) z powodzeniem stosuje interfejs użytkownika oparty na technologii AJAX. Dzięki temu wytwarzane przez nas aplikacje posiadają wszystkie wcześniej wymienione zalety aplikacji internetowych, a także łączą w sobie dynamikę działania i interaktywność, której pozbawione były tradycyjne aplikacje oparte na internetowym interfejsie użytkownika.