O naszym zespole

Od ponad 10 lat jesteśmy związani z branżą IT, przy czym łączymy doświadczenie z nowoczesnym podejściem do prowadzonych projektów. Poza kompetencjami merytorycznymi, równie ważna jest dla nas pasja, zaangażowanie i współpraca, co pomaga nam w realizacji projektów na najwyższym poziomie. Cechuje nas różnorodność; tworząc i rozwijając oprogramowanie, a także realizując szkolenia stale poszerzamy nasz zespół o konsultantów zewnętrznych, którymi są praktycy - programiści i administratorzy IT z przygotowaniem dydaktycznym, a także wykładowcy Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Warszawskiego i Jagiellońskiego z doświadczeniem popartym w komercyjnych projektach.

Vavatech team

Poznaj nasz zespół

Sławomir Borowiec

Sławomir Borowiec

Spring Developer and trainer

"W tym co robię staram się być pragmatyczny, praktyczny, kreatywny [...]"

Posiadam ponad 11 letnie doświadczenie w budowaniu oraz utrzymaniu aplikacji typu J2EE z użyciem wiodących stosów technologicznych. Entuzjasta ruchu Open-Source.Nieustanie zainteresowany tworzeniem oprogramowania części 'backend' z perspektywy doboru odpowiednich technologii oraz rozwiązań. Silna potrzeba ciągłej nauki, poznawania nowych rozwiązań i technologii jest dla mnie wielką motywacją.

Mam doświaczenie w projektowaniu obiektowych aplikacji ich tuningu wydajnościowego, optymalizacji, skalowalności oraz bezpieczeństwa. W swoich aplikacjach preferuję rozwiązania oparte na frameworkach : Spring, Hibernate, Apache Camel itd. Chętnie dzielę się swoją wiedzą. Uważam, że craftsmanship jest głównym instrumentem do poszerzania umiejętności jak i warsztatu programisty.

W tym co robię staram się być pragmatyczny, praktyczny, kreatywny i możliwie jak najbardziej elastyczny. Obecnie pracuje jak architekt rozwiązań w firmie Riscosoftware oraz w ramach możliwości prowadzę szkolenia specjalistyczne w firmie Vavatech.

Adam Czaplinski

Adam Czaplinski

Java EE Developer

"Uczestniczę w tworzeniu rozwiązań, które pomagają ludziom w codziennej pracy."

Przygodę z programowaniem zacząłem od nauki algorytmiki. Wziąłem udział w wielu konkursach, m. in. udało mi się zająć 10. miejsce na Olimpiadzie Informatycznej. Później zainteresowała mnie także architektura większych systemów.

Podczas studiów informatycznych na Uniwersytecie Warszawskim poznaję różne języki i techniki programowania.

Dzięki pracy w firmie Vavatech uczestniczę w tworzeniu rozwiązań, które pomagają wielu ludziom w codziennej pracy.

Patryk Czarnik

Patryk Czarnik

Senior Java Developer and Trainer

"Różnorodność doświadczeń – to moja cecha charakterystyczna"

Pracowałem zarówno w projektach komercyjnych: programista Java, C++, PHP, projektant baz danych, analityk, jak i na uczelni (Wydz. MIM Uniwersytetu Warszawskiego, którego jestem absolwentem): wykłady i ćwiczenia z XML, C, Haskella, współbieżności, bezpieczeństwa, referaty i publikacje na międzynarodowych konferencjach.

Interesują mnie sposoby zapewniania poprawności, w tym metody formalne, jestem miłośnikiem programowania funkcyjnego, otwartych platform i standardów, a wyspecjalizowałem się przede wszystkim w platformie Java oraz technologiach przetwarzania danych.

Różnorodność doświadczeń - to moja cecha charakterystyczna, którą od 2008r. staram się wykorzystać jako prowadzący szkolenia, głównie dotyczące Java SE (w tym przygotowanie do egzaminów), elementów Java EE, technologii XML.

Filip Daca

Filip Daca

CTO, Senior Developer, Java EE Architect

"Doceniam szczere usposobienie, wysoką kulturę pracy i zaangażowanie osób, z którymi mam przyjemność realizować projekty"

Jestem absolwentem kierunku Informatyka Uniwersytetu Warszawskiego. Współpracuję z Vavatech od 2013 roku. W pracy zajmuję się budową systemów od podstaw, projektowaniem rozwiązań spełniających oczekiwania Klienta oraz utrzymywaniem dostarczanego oprogramowania.

Najbardziej interesuje mnie programowanie obiektowe na wysokim poziomie abstrakcji. Opracowując elementy systemu zawsze staram się zrozumieć punkt widzenia Użytkownika i w tym celu chętnie kontaktuję się z Klientem.

Moim atutem jest zdolność dostarczania kompleksowych rozwiązań wysokiej jakości w niedługim czasie. Zawsze staram się działać pragmatycznie i dbać o jakość kodu. Poza analizą i inżynierią oprogramowania interesuję się muzyką alternatywną.

Robert Drylo

Robert Dryło

Trainer

"Łączę matematykę i programowanie z zastosowaniami"

Interesuje się matematycznymi podstawami kryptografii, protokołami kryptograficznymi, implementacją algorytmów kryptograficznych oraz praktycznymi zastosowaniami.

Moja praca naukowa dotyczy zastosowań matematyki w kryptografii z kluczem publicznym. Interesuje się również programowaniem i wykorzystaniem wybranych programów komputerowych w swojej pracy. Ukończyłem studia magisterskie na kierunku matematyka i doktorat z matematyki w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Mam doświadczenie w prowadzeniu zajęć z kryptografii i innych przedmiotów matematycznych na wyższych uczelniach oraz firmie Vavatech.

Robert Gurgul

Robert Gurgul

Front-end developer, trainer

"Specjalizuję się w szkoleniach warsztatowych z tworzenia aplikacji internetowych (JavaScript, Angular). Mam za sobą ponad 2000 godzin przeprowadzonych szkoleń oraz 10 lat doświadczenia w projektach.

Poza pracą trenera, udzielam się również jako prelegent na imprezach dla programistów tj. Warsawjs czy Codepot. Na szkoleniach, duży nacisk kładę na takie zagadnienia jak: architektura aplikacji, reużywalność komponentów, dobry podział na moduły, łatwość wprowadzania zmian czy automatyczne testowanie.

Staram się przekazywać wiedzę w jasny i zrozumiały sposób, krok po kroku. Nieustannie się rozwijam, aby być na bieżąco ze zmianami jakie zachodzą w świecie front-endu

Maciej Góralski

Maciej Góralski

Java Developer

"Studiując jednocześnie Informatykę i Psychologię zawsze staram się wykorzystać moją wiedzę psychologiczną na zaprojektowanie i stworzenie optymalnego oprogramowania ze strony użytkownika"

Obecnie jestem studentem kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiach Matematyczno-Przyrodniczych na Uniwersytecie Warszawskim. Moim kierunkiem podstawowym jest Informatyka (na wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki) którą łącze z przedmiotami z Wydziału Psychologii: interesuje mnie ludzki punkt widzenia nakładany na wszystkie aspekty programowania i informatyki.

Uważam że 'User-centred Design' oraz 'The Human Component' są jednymi z najważniejszych elementów programowania i staram się je uwzględniać i doskonalić w mojej codziennej pracy.

Za swoją najsilniejszą cechę uważam umiejętność spojrzenia z wielu punktów widzenia oraz inkorporacje ich w realizacji powierzonych mi zadań. W firmie Vavatech pracuję od września 2015 jako Java Developer

Maria Homenda

Maria Homenda

JUNIOR JAVA DEVELOPER

"Lubię wyzwania w postaci ciekawych zadań programistycznych."

Jestem studentką informatyki na wydziale MIM Uniwersytetu Warszawskiego. Lubię wyzwania w postaci ciekawych zadań programistycznych. Cieszę się, że mogę pracować w tak sympatycznym zespole jaki stanowią ludzie w Vavatech. W wolnym czasie lubię czytać książki i piec ciasta.

Robert Izdebski

Robert Izdebski

SOA Architect

"Jako inżynier z wykształcenia i uwarunkowania genetycznego, do diagnozy i przygotowywania recepty używam nowoczesnych technologii IT."

Fascynuje mnie złożoność systemów społecznych, kultur korporacyjnych i psychologia jednostki. Jako inżynier z wykształcenia i uwarunkowania genetycznego, do diagnozy i przygotowywania recepty używam nowoczesnych technologii IT.

Kluczowa stała się architektura korporacyjna, która łączy możliwości platform BPM, DMS, BI, CRM, ERP, ESB z coraz to bardziej złożonymi wyzwaniami biznesowymi, jakie kreuje rynek, napędzany przez zmiany wynikające z cyklu życia informacji. Ciekawa jest współpraca kilku biznesowych filozofii takich jak Lean, TOC, Psychologia Biznesu, Coaching Jednostki kiedy zostaną połączone przez wolne od emocji automaty informatyczne.

Specialties: Na co dzień buduję długoterminowe strategie rozwoju IT, których istotą jest zmiana podejścia informatyki do biznesu i odwrotnie. Jako freelancer uczestniczę w realizacji projektów o wielomilionowym budżecie, zarządzając zespołami liczącymi od kilkunastu do kilkudziesięciu specjalistów.

Maja Jabłońska

Maja Jabłońska

Junior Java Developer

"Zawsze staram się patrzeć w przyszłość z odwagą i optymizmem."

Jestem studentką informatyki na Politechnice Warszawskiej. Zawsze interesowały mnie nauki ścisłe, a programowanie postrzegam jako najbardziej rozwojowy kierunek w XXI wieku.

Praca przy ciekawych projektach wśród solidnych, kreatywnych osób daje mi wiele satysfakcji i pozwala na rozwój zawodowy.

Michał Kosior

Michał Kosior

Java Developer

"Wykorzystuję wiedzę teoretyczną w praktycznych projektach."

Informatyką interesowałem się już w liceum. Startowałem w wielu konkursach o charakterze algorytmiczno-programistycznym, a do swoich osiągnięć mogę zaliczyć zdobycie tytułu Finalisty Olimpiady Informatycznej.

Obecnie łączę dalszą edukację z pracą. Studiuję Informatykę na Uniwersytecie Warszawskim i pracuję jako Java Developer w Vavatech. Dzięki temu w swoich projektach mogę wykorzystywać wiedzę teoretyczną w praktyce, a szczególnie w celu wytwarzania optymalnego i wydajnego oprogramowania.

W wolnym czasie biegam, a także uprawiam sporty siłowe.

Aleksandra Kowalska

Aleksandra Kowalska

Java Developer

"Praca przy ciekawych i różnorodnych projektach wciąż stawia przede mną nowe wyzwania i daje mi wiele satysfakcji."

Jestem absolwentką informatyki MIM UW. Współpracę z firmą Vavatech nawiązałam w 2013 roku. Praca przy ciekawych i różnorodnych projektach wciąż stawia przede mną nowe wyzwania, a zgrany zespół i dobra atmosfera w biurze sprawiają, że poniedziałki wcale nie są takie złe :)

Amatorsko uprawiam bouldering.

Nikodem Kudelski

Nikodem Kudelski

Junior Java Developer

"Jako inżynier z wykształcenia i uwarunkowania genetycznego, do diagnozy i przygotowywania recepty używam nowoczesnych technologii IT."

Jestem studentem informatyki na Wydziale MIMUW. Informatyką zainteresowałem się w liceum i w przeciwieńswie do wielu innych moich zainteresowań zabawa z programowaniem okazała się być strzałem w dziesiątkę i z czasem przerodziła się w pasję i fascynację ogromem wyzwań i możliwości. Poza programowaniem moimi hobby są takie rzeczy jak na przykład budowanie modeli lub rysunek i malunek.

Rafał Kuligowski

Rafał Kuligowski

FRONT-END DEVELOPER

"Dużą satysfakcję daje mi ciągły rozwój i wykorzystanie tej wiedzy podczas realizacji projektów"

Jestem absolwentem Politechniki Białostockiej. Z firmą Vavatech współpracuję od 2017 roku. Największą satysfakcje daje mi twórcze podejście do projektowania stron, witryn i serwisów www, zachowując równocześnie zgodność z obecnymi trendami. Branża front-end jest dynamiczną branżą, wymagającą ciągłej edukacji - możliwość wykorzystanie zdobytej wiedzy podczas realizacji projektów daje mi dodatkową motywację. W wolnym czasie lubię jeździć na wycieczki rowerowe, podróżować, a także odkrywać nowe miejsca.

Mirosław Makaroś

Mirosław Makaroś

CEO at Vavatech

"W zarządzaniu firmą staram się wykorzystywać wiedzę i doświadczenie informatyczne"

Jestem związany z firmą Vavatech (wcześniej Javatech) od początku jej działalności. Do moich głównych obowiązków (poza szeroko pojętym zarządzaniem firmą) należy pozyskiwanie oraz prowadzenie projektów informatycznych, zarządzaniem zespołem developerskim, wsparcie i rozwój działalności szkoleniowej.

Ukończyłem informatykę na Uniwersytecie Warszawskim i pewnie dlatego czuję się bardziej informatykiem niż menadżerem. To poczucie przekłada się na moje podejście do projektów informatycznych, które zazwyczaj postrzegam bardziej jako zagadnienia techniczne i merytoryczne niż czysto biznesowe. Bardzo lubię współpracować z ludźmi, którzy są ode mnie mądrzejsi i od których mogę się czegoś nauczyć.

Najtrudniejszym, ale i najprzyjemniejszym projektem jaki aktualnie prowadzę jest wychowanie moich dzieci: Mateusza i Igi :)

Rafał Miszkiel

Rafał Miszkiel

Marketing specialist

"Ograniczenia są tylko w naszych głowach."

Jestem człowiekiem, który lubi wyzwania i jeżeli czegoś nie potrafię to zawsze staram się tego nauczyć.

Z wykształcenia jestem kucharzem, ale i też potrafię stworzyć stronę internetową bądź nagrać jakiś film, a następnie go zmontować na dosyć wysokim poziomie.

Aleksander Nuszel

Aleksander Nuszel

Java Developer

"Najważniejsze są długoterminowe skutki naszych decyzji"

Informatyką zainteresowałem się dopiero na studiach gdy rozpocząłem je na Matematyce na wydziale Matematyki Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Od małego trenowałem wiele sportów co wykształciło u mnie samodyscyplinę i chęć dążenia do perfekcji. Moimi największymi osiągnięciami są : Mistrzostwo Polski w Koszykówce w kategorii U14 , Mistrzostwo Polski w Koszykówce w kategorii U16 , Wielokrotne Mistrzostwo Pomorza w koszykówce , Wicemistrzostwo Pomorza w skoku wzwyż, Brązowy medal w skoku wzwyż na licealiadze województwa pomorskiego. Obecnie pracuję jako programista i studiuję Informatykę na Politechnice Warszawskiej. Staram się zgłębiać moją wiedzę na temat technologii które mnie dotyczą . Olbrzymie wsparcie które otrzymuję ze strony babci oraz mojej dziewczyny Julii daję mi motywację do codziennego pokonywania swoich słabości.

Wojciech Opydo

Wojciech Opydo

Java Developer

"Fakt, że sam czasem korzystam z produktów do których wytworzenia się przyczyniam dodaje mi dodatkowej motywacji."

Moje zainteresowanie informatyką zaczęło się w połowie gimnazjum. Programować zacząłem jednak na początku liceum, ponieważ chciałem spróbować swoich sił w Olimpiadzie Informatycznej.

Obecnie studiuję informatykę na Uniwersytecie Warszawskim oraz pracuję na stanowisku Java Developer w Vavatech. Przez to, że od zawsze interesuje się także matematyką, jestem w stanie wprowadzić jej elementy w rozwijanie projekty i polepszyć tym samym jakość wytwarzanego kodu.

Połączenie pracy z nauką pozwala mi szybko się rozwijać i uświadamia mnie jak dużo praktycznych rzeczy nauczyłem się dotychczas podczas studiów. Z realizacji naszych projektów mam też ogromną satysfakcję - moje rozwiązania są na bieżąco wdrażane - a fakt, że sam czasem korzystam z produktów do których wytworzenia się przyczyniam dodaje mi dodatkowej motywacji.

W wolnym czasie lubię podróżować, poznawać nowe miejsca. Gdy potrzebuję odpocząć to chętnie sięgam po amerykańskie seriale.

Kuba Pochrybniak

Kuba Pochrybniak

Java Developer, PHP Developer

"Dokąd dziś na obiad?"

Jestem absolwentem matematyki i informatyki na MIM-ie. Przez dziesięć lat pracowałem tam jako programista, potem przeszedłem do Vavatechu.

Lubię bardzo złe filmy i opuszczone miejsca. Grywam na pianinie, gitarze, w badmintona i bilard. Na swoje szczęście lubię też programować - inaczej bym tu pewnie nie pracował ;)

Arkadiusz Roussau

Arkadiusz Roussau

Project Manager

"Kreatywność, wiedza oraz pasja zespołu, z którym pracuję, jest dla mnie inspiracją do ciągłęgo rozwoju."

Aktualnie studiuję informatykę na wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Pracując w Vavatechu mam okazję wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. Po za programowaniem zajmuję się również aspektami biznesowymi w firmie.

W wolnym czasie lubię ćwiczyć na siłowni, czytać książki.

Gor Safaryan

Gor Safaryan

Junior Java Developer

"Skupienie jest kwestią tego jakich rzeczy nie będziesz robić."

Studiuję informatykę na wydziale Matematyki Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego i już jestem na 3 roku. Fascynuje mnie matematyka i sztuka programowania. Lubię podróżować i pić mocną kawę.

Marcin Sulecki

Marcin Sulecki

DEVELOPER AND TRAINER

"O rzeczach trudnych w prosty sposób"

Z wykształcenia mgr informatyki, absolwent Uniwersytetu A. Mickiewicza w Poznaniu. Obecnie jako freelancer realizuje rozwiązania dla klientów w Polsce i za zagranicą. Zdobytą wiedzą praktyczną dzieli się na szkoleniach. Stawia na solidne fundamenty.

Specjalizuje się w platformie .NET zwłaszcza w aplikacjach desktopowych, mobilnych oraz usługach sieciowych. Ekspert Crystal Reports. Prowadzi blog sulmar.blogspot.com

Michał Suwała

Michał Suwała

Programista Java EE, Trener

"Zajmuje się przede wszystkim technologiami backendowymi, interesuje się architekturą oraz projektowaniem wydajnych systemów informatycznych"

Absolwent Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na kierunku Informatyka. Certyfikowany programista Java EE (OCPJP 6, OCEJWCD 6), entuzjasta nowych technologii IT.

Jako freelancer zdobył bogate doświadczenie poprzez aktywne uczestnictwo w wielu projektach, głównie w branży e-commerce. Zajmuje się przede wszystkim technologiami backendowymi, interesuje się architekturą oraz projektowaniem wydajnych systemów informatycznych.

Uwielbia dzielić się wiedzą praktyczną, swoją pasję realizuje od 2014 roku jako trener w firmie Vavatech.

Krzysztof Szymko

Krzysztof Szymko

DEVELOPER AND TRAINER

"Praktyka najlepszym nauczycielem"

Absolwent wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Certyfikowany programista technologii JEE jak również pasjonat OpenSource z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w projektach realizowanych dla polskich jak i globalnych firm.

W przerwach pomiędzy projektami prowadzę szkolenia z JEE, administracji serwerami aplikacyjnymi jak i otwartych frameworków aplikacyjnych: Spring, Grails. Specjalizuje się w technologiach serwerowych opartych o JVM.

Prywatnie pasjonat algorytmiki, sportów wytrzymałościowych (triathlon). Właściciel serwisu www.triftr.com

Anna Witwicka

Anna Witwicka

Junior Java Developer

"Świat bez matematyki byłby nudny"

Od zawsze interesowało mnie jak najszersze wykształcenie w wielu kierunkach dlatego jestem studentką kolegium Międzywydziałowych indywidualnych studiów matematyczno-przyrodniczych. Moją największa miłością jest Matematyka, która jest moim kierunkiem podstawowym, a którą rozszerzam o przedmioty z fizyki, chemii oraz informatyki. Staram się łączyć intensywne życie naukowe z praca programistki Java w firmie Vavatech.

Jestem otwarta i komunikatywna osobą dlatego zależy mi na poznaniu jak najwiekszej liczby języków obcych. Na razie mogę pochwalić się płynnością w języku angielskim oraz hiszpańskim oraz podstawową znajomością francuskiego oraz holenderskiego. Interesuje się popkulturą krajów anglojęzycznych,a w wolnym czasie ćwiczę wspinaczkę.

Mateusz Zakrzewski

Mateusz Zakrzewski

Senior Developer, Architekt Java

"Do swoich głównych osiągnięć zaliczam wieloletnie utrzymywanie złożonych systemów, w sposób zgodny z oczekiwaniami Klienta"

Ukończyłem studia na kierunku Informatyka, na Uniwersytecie Warszawskim. Posiadam bogate doświadczenie związane z pracą w firmie Vavatech (od 2007 roku), gdzie pełniłem wiele funkcji (m. in. Senior Developer, Architekt Java, Administrator Linux, Analityk).

Do swoich głównych osiągnięć zaliczam wieloletnie całościowe utrzymywanie złożonych systemów, w sposób zgodny z oczekiwaniami Klienta (niska awaryjność, wystarczająca wydajność, wprowadzanie zmian działających zgodnie z wymaganiami użytkowników). Przy wyborze konkretnych technologii kieruję się pragmatyzmem - oceniam realne korzyści, nie podążam za modą.

Interesujące są dla mnie wszystkie niebanalne problemy techniczne zwłaszcza, gdy mają one związek z programowaniem współbieżnym.

Damian Zalewski

Damian Zalewski

Koordynator ds. szkoleń

"Staram się, aby każdy mój kolejny dzień był lepszy od poprzedniego"

Odkąd pamiętam fascynowało mnie praktyczne wykorzystywanie wiedzy IT do podnoszenia efektywności funkcjonowania przedsiębiorstw. Studiowałem na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika oraz na Uniwersytecie Warszawskim zarządzanie Informacją i bibliotekoznawstwo. Po studiach pracowałem jako konsultant ds.. dostępności stron internetowych dla osób niepełnosprawnych, odpowiadałem też m.in. za marketing i pozyskiwanie ebooków do Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wola Warszawie.

Z Vavatechem jestem związany od początku 2013 r. Na co dzień wsłuchuję się w potrzeby szkoleniowe naszych Klientów, ustalam terminy, które konsultuje też z trenerami Vavatech. Poza szkoleniami z naszej stałej oferty, koordynuje duże projekty szkoleniowe przekraczające 100 uczestników.

Dodatkowo, osobiście prowadzę szkolenia z podstaw obsługi komputera i Internetu, grafiki komputerowej oraz tworzenia serwisów internetowych. Moją pasją jest motywowanie innych do dzielenia się swoją wiedzą.

Szymon Zioło

Szymon Zioło

ANALYST AND TRAINER

"Do modelowania używam języków UML, BPMN, XML Schema i Archimate, jednak za najlepsze narzędzie do modelowania uważam ludzki rozum."

Od ponad 15 lat pracuję w projektach informatycznych, a od około dziesięciu prowadzę szkolenia. Bywam kierownikiem projektów, architektem, konsultantem, ale najlepiej sprawdzam się w roli analityka, gdy pracuję na styku biznesu i IT.

Używam języków UML, BPMN, XML Schema i Archimate, jednak za najlepsze narzędzie do modelowania uważam ludzki rozum. Szczególnie lubię modelować dziedzinę biznesową. Jest to zadanie trudne, ale dające satysfakcję, gdy dobrze zrobiony model dziedziny staje się sercem systemu. Modelowaniu dziedziny jest też poświęcone jedno z moich ulubionych szkoleń.

Uwielbiam obserwować, jak uczestnikom „opadają szczęki”, gdy widzą, ile można wycisnąć ze zwykłych diagramów klas.

Marek Żochowski

Marek Żochowski

JUNIOR JAVA DEVELOPER

"Ciekawe zadania + świetne towarzystwo = kolejny rozwijający dzień w pracy"

Jestem studentem informatyki i matematyki na wydziale Matematyki Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Od gimnazjum interesowałem się programowaniem i wtedy też zacząłem brać udział we wszelakich konkursach programistycznych. Zaczęło się od Olimpiady Informatycznej, a potem zaczęły dochodzić kolejne regularne konkursy, szczególnie drużynowe. Na początku liceum zawiązaliśmy drużynę z przyjaciółmi i startujemy w tym samym składzie aż do dzisiaj. Podczas konkursów bardzo polubiłem algorytmikę, co przerodziło się w zamiłowanie również do matematyki. Ostatnio bardzo polubiłem wspinaczkę na sztucznej ścianie (prawdziwe jeszcze przede mną), w szczególności na boulderze.