O naszym zespole

Od ponad 10 lat jesteśmy związani z branżą IT, przy czym łączymy doświadczenie z nowoczesnym podejściem do prowadzonych projektów. Poza kompetencjami merytorycznymi, równie ważna jest dla nas pasja, zaangażowanie i współpraca, co pomaga nam w realizacji projektów na najwyższym poziomie. Cechuje nas różnorodność; tworząc i rozwijając oprogramowanie, a także realizując szkolenia stale poszerzamy nasz zespół o konsultantów zewnętrznych, którymi są praktycy - programiści i administratorzy IT z przygotowaniem dydaktycznym, a także wykładowcy Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Warszawskiego i Jagiellońskiego z doświadczeniem popartym w komercyjnych projektach.

Vavatech team

Poznaj nasz zespół

Mirosław Makaroś

Mirosław Makaroś

CEO at Vavatech

"W zarządzaniu firmą staram się wykorzystywać wiedzę i doświadczenie informatyczne"

Jestem związany z firmą Vavatech (wcześniej Javatech) od początku jej działalności. Do moich głównych obowiązków (poza szeroko pojętym zarządzaniem firmą) należy pozyskiwanie oraz prowadzenie projektów informatycznych, zarządzaniem zespołem developerskim, wsparcie i rozwój działalności szkoleniowej.

Ukończyłem informatykę na Uniwersytecie Warszawskim i pewnie dlatego czuję się bardziej informatykiem niż menadżerem. To poczucie przekłada się na moje podejście do projektów informatycznych, które zazwyczaj postrzegam bardziej jako zagadnienia techniczne i merytoryczne niż czysto biznesowe. Bardzo lubię współpracować z ludźmi, którzy są ode mnie mądrzejsi i od których mogę się czegoś nauczyć.

Najtrudniejszym, ale i najprzyjemniejszym projektem jaki aktualnie prowadzę jest wychowanie moich dzieci: Mateusza i Igi :)

Michał Kosior

Michał Kosior

Java Developer

"Wykorzystuję wiedzę teoretyczną w praktycznych projektach."

Informatyką interesowałem się już w liceum. Startowałem w wielu konkursach o charakterze algorytmiczno-programistycznym, a do swoich osiągnięć mogę zaliczyć zdobycie tytułu Finalisty Olimpiady Informatycznej.

Obecnie łączę dalszą edukację z pracą. Studiuję Informatykę na Uniwersytecie Warszawskim i pracuję jako Java Developer w Vavatech. Dzięki temu w swoich projektach mogę wykorzystywać wiedzę teoretyczną w praktyce, a szczególnie w celu wytwarzania optymalnego i wydajnego oprogramowania.

W wolnym czasie biegam, a także uprawiam sporty siłowe.

Adam Czaplinski

Adam Czapliński

Java EE Developer

"Uczestniczę w tworzeniu rozwiązań, które pomagają ludziom w codziennej pracy."

Przygodę z programowaniem zacząłem od nauki algorytmiki. Wziąłem udział w wielu konkursach, m. in. udało mi się zająć 10. miejsce na Olimpiadzie Informatycznej. Później zainteresowała mnie także architektura większych systemów.

Podczas studiów informatycznych na Uniwersytecie Warszawskim poznaję różne języki i techniki programowania.

Dzięki pracy w firmie Vavatech uczestniczę w tworzeniu rozwiązań, które pomagają wielu ludziom w codziennej pracy.

Kuba Pochrybniak

Kuba Pochrybniak

Java Developer, PHP Developer

"Dokąd dziś na obiad?"

Jestem absolwentem matematyki i informatyki na MIM-ie. Przez dziesięć lat pracowałem tam jako programista, potem przeszedłem do Vavatechu.

Lubię bardzo złe filmy i opuszczone miejsca. Grywam na pianinie, gitarze, w badmintona i bilard. Na swoje szczęście lubię też programować - inaczej bym tu pewnie nie pracował ;)

Rafał Kuligowski

Rafał Kuligowski

FRONT-END DEVELOPER

"Dużą satysfakcję daje mi ciągły rozwój i wykorzystanie tej wiedzy podczas realizacji projektów"

Jestem absolwentem Politechniki Białostockiej. Z firmą Vavatech współpracuję od 2017 roku. Największą satysfakcje daje mi twórcze podejście do projektowania stron, witryn i serwisów www, zachowując równocześnie zgodność z obecnymi trendami. Branża front-end jest dynamiczną branżą, wymagającą ciągłej edukacji - możliwość wykorzystanie zdobytej wiedzy podczas realizacji projektów daje mi dodatkową motywację. W wolnym czasie lubię jeździć na wycieczki rowerowe, podróżować, a także odkrywać nowe miejsca.

Nikodem Kudelski

Nikodem Kudelski

Java Developer

"Jako inżynier z wykształcenia i uwarunkowania genetycznego, do diagnozy i przygotowywania recepty używam nowoczesnych technologii IT."

Jestem studentem informatyki na Wydziale MIMUW. Informatyką zainteresowałem się w liceum i w przeciwieńswie do wielu innych moich zainteresowań zabawa z programowaniem okazała się być strzałem w dziesiątkę i z czasem przerodziła się w pasję i fascynację ogromem wyzwań i możliwości. Poza programowaniem moimi hobby są takie rzeczy jak na przykład budowanie modeli lub rysunek i malunek.

Maria Homenda

Maria Homenda

JAVA DEVELOPER

"Lubię wyzwania w postaci ciekawych zadań programistycznych."

Jestem studentką informatyki na wydziale MIM Uniwersytetu Warszawskiego. Lubię wyzwania w postaci ciekawych zadań programistycznych. Cieszę się, że mogę pracować w tak sympatycznym zespole jaki stanowią ludzie w Vavatech. W wolnym czasie lubię czytać książki i piec ciasta.

Mateusz Rubka - Java Developer

Mateusz Rubka

Java Developer

"Ciężko pracuję, żeby mój pies miał godne życie."

Jestem absolwentem Informatyki na wydziale Matematyki Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Od dziecka interesowałem się komputerami, jednak to zamiłowanie do matematyki i dobre wyniki w nauce sprawiły, że zainteresowałem się samym programowaniem. W pracy w Vavatechu cenię sobie przyjazną, koleżeńską atmosferę i elastyczne godziny pracy, które sprawiają, że mogę wyjść z pracy wcześniej na spacer z moim psem :) Lubię dobrze zjeść i długo spać. Poza tym grać w gry komputerowe i planszowe, czytać kryminały, spacerować i jeździć na rowerze :)

Mateusz Pychewicz - Java Developer w Vavatech

Mateusz Pychewicz

Java Developer

"Ze wszystkich umiejętności [...] programowanie sprawiało mi największą przyjemność"

Jestem absolwentem Elektroniki na Politechnice Warszawskiej. Ze wszystkich umiejętności, których nauczyłem się na studiach, programowanie sprawiało mi największą przyjemność, dlatego zostałem programistą. W wolnym czasie lubię biegać i podróżować. Bieganie pozwala mi na rywalizację z samym sobą oraz pokonywanie własnych słabości, a podróżowanie sprawia, że potrafię spojrzeć na otaczający mnie świat i siebie samego z innej perspektywy.

Tomasz Suchodolski - Java Developer w Vavatech

Tomasz Suchodolski

Java Developer

"Wierzę, że mnóstwo zainteresowań pozwoli mi uniknąć wypalenia zawodowego"

Jestem studentem informatyki na wydziale EiTI Politechniki Warszawskiej. Programowanie fascynowało mnie jeszcze w liceum, dlatego jest to dla mnie świadomy i trafny wybór kierunku. Biegle władam pięcioma językami, co pozwala mi patrzeć na świat i zachodzące w nim zdarzenia z szerokiej perspektywy oraz obiektywnie je oceniać. Dzięki temu mogę też szybko i skutecznie znajdować odpowiedzi na pytania.

W wolnym czasie biegam, gram w bilarda oraz uprawiam sporty siłowe. Jestem fascynatem gitary akustycznej. Z firmą Vavatech współpracuję od stycznia 2019 roku jako Java Developer. W programowaniu staram się być pragmatyczny, kreatywny i elastyczny. W pracy najbardziej lubię zespół oraz fantastyczną atmosferę panującą w biurze. Wierzę, że mnóstwo moich zainteresowań nie pozwoli mi wypalić się zawodowo.

Klaudia Wekier

Klaudia Wekier

Specjalista ds. przetargów

"Papierki i cyferki to moja specjalność :)."

Jestem studentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W wolnym czasie wybieram się na dalekie wycieczki rowerowe lub zwiedzanie miasta na longboardzie. Kiedy tylko mogę uciekam na wycieczki w góry, które od wielu lat są moją największą miłością. W Vavatech'u zajmuję się analizą postępowań przetargowych, kontaktami z naszymi klientami oraz marketingiem.

Maciej Góralski

Maciej Góralski

Java Developer

"Studiując jednocześnie Informatykę i Psychologię zawsze staram się wykorzystać moją wiedzę psychologiczną na zaprojektowanie i stworzenie optymalnego oprogramowania ze strony użytkownika"

Obecnie jestem studentem kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiach Matematyczno-Przyrodniczych na Uniwersytecie Warszawskim. Moim kierunkiem podstawowym jest Informatyka (na wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki) którą łącze z przedmiotami z Wydziału Psychologii: interesuje mnie ludzki punkt widzenia nakładany na wszystkie aspekty programowania i informatyki.

Uważam że 'User-centred Design' oraz 'The Human Component' są jednymi z najważniejszych elementów programowania i staram się je uwzględniać i doskonalić w mojej codziennej pracy.

Za swoją najsilniejszą cechę uważam umiejętność spojrzenia z wielu punktów widzenia oraz inkorporacje ich w realizacji powierzonych mi zadań.

Patryk Łodej

Patryk Łodej

Java Developer

"Wierzę, że systemy, które tworzymy, ułatwiają innym ludziom codzienne życie."

Jestem absolwentem Informatyki na wydziale "Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki" Politechniki Świętokrzyskiej. Od zawsze interesowało mnie to, co kryje się za tymi wszystkimi aplikacjami, grami i stronami, dlatego postanowiłem zostać programistą.

W pracy w Vavatechu cenię sobie przyjazną atmosferę, sympatycznych ludzi i elastyczne godziny pracy.

W wolnym czasie lubię czytać książki, jeździć na rowerze, pływać, grać w gry planszowe i komputerowe. Interesuje się także muzyką rockową i gram na gitarze.

Marta Markocka

Marta Markocka

Junior Java Developer

"Zależy mi na tym, żeby pisane przeze mnie aplikacje były intuicyjne dla użytkownika i estetyczne."

Jestem studentką Informatyki na wydziale MIM Uniwersytetu Warszawskiego. Interesuję się programowaniem już od liceum. Zależy mi na tym, żeby pisane przeze mnie aplikacje były intuicyjne dla użytkownika i estetyczne. Prowadzę aktywny tryb życia, szczególnie lubię jazdę na rowerze i żeglarstwo.

Kacper Kuta

Kacper Kuta

Junior Java Developer

"Lubię rozumieć jak działa świat, dlatego programując staram się wnikać w głąb zadań tak, aby rozwiązywać je możliwie najtrafniej."

Studiuję Informatykę na wydziale MIM UW. Bardzo lubię programować, szczególnie, gdy oprócz problemów programistycznych, rozwiązuję te algorytmiczno -matematyczne. Po pracy bardzo lubię jeździć na rowerze i jeść słodycze. Pasjonuję się także muzyką klasyczną, w wolnych chwilach gram na fortepianie. Vavatech cenię przede wszystkim za atmosferę pracy, która zachęca mnie do ciągłego rozwoju i powoduje, że programowanie staje się ciekawą przygodą.

Gabriela Olszewska- Junior Java Developer w Vavatech

Gabriela Olszewska

Junior Java Developer

"Programy muszą być pisane dla ludzi, a tylko przy okazji dla maszyn, które je wykonają."

Studiuję informatykę na WMIM UW. W programowaniu najbardziej podobają mi się dwa etapy: tworzenie programu, a następnie wprowadzanie w nim optymalizacji. W Vavatechu najbardziej doceniam przyjazną atmosferę i zespół z którym pracuję.

Pasjonuję się uprawą roślin domowych. Dodatkowo, bardzo lubie zwierzaki, mam dwa pieski i dwa kotki, o które staram się dbać jak najlepiej.

Adrian Matwiejuk

Adrian Matwiejuk

Junior Java Developer

"Cośtam klikam w ten komputer."

Studiuję informatykę na MIMUW, bo jakoś tak wyszło, ale myślę że lepiej nie mógłbym trafić. Od zawsze przyjemność sprawiały mi wyzwania logiczno-matematyczne, chociaż długo zajęło mi zdanie sobie sprawy, że tym właśnie chcę się zajmować.

Drugą moją miłością jest historia, rozsądek jednak zdecydował, żeby lepiej pozostała zainteresowaniem, a nie karierą. W wolnym czasie lubię jeździć na rowerze i grać we wszelkiego rodzaju gry.

Daniel Filimonow

Daniel Filimonow

Junior Java Developer

"Dzięki programowaniu każdego dnia mam okazję stać się lepszą wersją siebie."

Jestem studentem informatyki na wydziale MIM UW. Moja przygoda z programowaniem rozpoczęła się już w gimnazjum, ale dopiero w liceum pisanie kodu przerodziło się w moją pasję. Uwielbiam rozwiązywać wszelakie zadania programistyczne, grać w szachy oraz inne gry strategiczne.

Oprócz tego w wolnym czasie lubię oddać się oglądaniu i czytaniu fantastyki oraz poszerzaniu swoich horyzontów poprzez zgłębianie wiedzy dotyczącej historii, jak i kultury innych krajów.

Jakub Bedelek

Jakub Bedelek

Junior Java Developer

"Programowanie to dla mnie połączenie eksperymentowania z posiadaną wiedzą."

Obecnie jestem studentem informatyki na Uniwersytecie Warszawskim. Z programowaniem na poważnie zetknąłem się w czasie liceum. Wtedy też zdobyłem tytuł finalisty Olimpiady Informatycznej. Tym co sobie najbardziej cenię w wytwarzaniu oprogramowania jest możliwość eksperymentowania i zabawy z kodem. Lubię dzielić zadania na jak najmniejsze kawałki, a następnie krok po kroku je rozwiązywać i implementować.

Piotr Prabucki

Piotr Prabucki

Junior Java Developer

"Student, junior, akrobata"

Studiuję informatykę na wydziale MIM Uniwersytetu Warszawskiego. W programowaniu najbardziej cenię sobie bycie ograniczonym tylko przez moją wyobraźnię w tym, co tworzę. Właśnie dlatego, gdy nadarza się ku temu okazja, biorę udział w game jam'ach, tworząc własne gry. W wolnym czasie bardzo lubię również grać w gry drużynowe, jeździć na rowerze i rolkach.

Monika Michaluk

Monika Michaluk

Junior Java Developer

"Moja mama jest dumna, że tu pracuję."

Studiuję informatykę na Uniwersytecie Warszawskim. Kiedy zaczynałam studia nie miałam pojęcia o programowaniu, ale szybko się tam odnalazłam. Ogromną satysfakcję daje mi zajmowanie się czymś trudnym, wymagającym logicznego i analitycznego myślenia. Bardzo lubię też poszerzać swoją wiedzę i chciałabym ciągle się rozwijać.

Swój wolny czas staram się spędzać poza domem, na przykład wychodząc na slackline do parku, chociaż nie pogardzę też dobrym filmem i pizzą ;)

Maciej Przeworski

Maciej Przeworski

Junior Java Developer

"Czuję, że z każdym dniem wiem więcej."

W pracy jako programista najbardziej cenię sobie ciągły rozwój. Żaden dzień nie jest taki sam - każdy dzień to nowe wyzwanie. Czuję, że robię to co lubię i czerpię z tej myśli wielką satysfakcję. W pracy zawsze staram się zrozumieć powierzone mi zagadnienie z każdej strony - nie boję się zadawać pytań.

Uważam się za osobę kreatywną i tak też staram się spędzać czas wolny - jedną z moich większych pasji jest tworzenie muzyki. Ciekawość świata zaspokajam przez książki, filmy, wyjazdy i odkrywanie nowych miejsc oraz aktywności.

Elastyczne godziny pracy, możliwość pracy zdalnej, atmosfera w biurze, ciekawe projekty i utalentowani ludzie to rzeczy, które w Vavatechu cenię sobie najbardziej :)"

Marcin Sulecki

Marcin Sulecki

DEVELOPER AND TRAINER

"O rzeczach trudnych w prosty sposób"

Z wykształcenia mgr informatyki, absolwent Uniwersytetu A. Mickiewicza w Poznaniu. Obecnie jako freelancer realizuje rozwiązania dla klientów w Polsce i za zagranicą. Zdobytą wiedzą praktyczną dzieli się na szkoleniach. Stawia na solidne fundamenty.

Specjalizuje się w platformie .NET zwłaszcza w aplikacjach desktopowych, mobilnych oraz usługach sieciowych. Ekspert Crystal Reports. Prowadzi blog sulmar.blogspot.com

Patryk Czarnik

Patryk Czarnik

Senior Java Developer and Trainer

"Różnorodność doświadczeń – to moja cecha charakterystyczna"

Pracowałem zarówno w projektach komercyjnych: programista Java, C++, PHP, projektant baz danych, analityk, jak i na uczelni (Wydz. MIM Uniwersytetu Warszawskiego, którego jestem absolwentem): wykłady i ćwiczenia z XML, C, Haskella, współbieżności, bezpieczeństwa, referaty i publikacje na międzynarodowych konferencjach.

Interesują mnie sposoby zapewniania poprawności, w tym metody formalne, jestem miłośnikiem programowania funkcyjnego, otwartych platform i standardów, a wyspecjalizowałem się przede wszystkim w platformie Java oraz technologiach przetwarzania danych.

Różnorodność doświadczeń - to moja cecha charakterystyczna, którą od 2008r. staram się wykorzystać jako prowadzący szkolenia, głównie dotyczące Java SE (w tym przygotowanie do egzaminów), elementów Java EE, technologii XML.

Szymon Zioło

Szymon Zioło

ANALYST AND TRAINER

"Do modelowania używam języków UML, BPMN, XML Schema i Archimate, jednak za najlepsze narzędzie do modelowania uważam ludzki rozum."

Od ponad 15 lat pracuję w projektach informatycznych, a od około dziesięciu prowadzę szkolenia. Bywam kierownikiem projektów, architektem, konsultantem, ale najlepiej sprawdzam się w roli analityka, gdy pracuję na styku biznesu i IT.

Używam języków UML, BPMN, XML Schema i Archimate, jednak za najlepsze narzędzie do modelowania uważam ludzki rozum. Szczególnie lubię modelować dziedzinę biznesową. Jest to zadanie trudne, ale dające satysfakcję, gdy dobrze zrobiony model dziedziny staje się sercem systemu. Modelowaniu dziedziny jest też poświęcone jedno z moich ulubionych szkoleń.

Uwielbiam obserwować, jak uczestnikom „opadają szczęki”, gdy widzą, ile można wycisnąć ze zwykłych diagramów klas.